Zorganizuj idealne zaręczyny. Jak się do tego przygotować?

Każdy mężczyzna chce, by chwila, w której poprosi swoją ukochaną o rękę, była wyjątkowa i zapamiętana na długo. Panowie skupiają się więc na wyborze pierścionka oraz ułożeniu najważniejszej w życiu wypowiedzi, nieraz zapominając o tym, co dla kobiet jest szczególnie ważne: o całościowej oprawie tego momentu. Pragniesz oświadczyć się swojej wybrance, ale zupełnie nie wiesz, jak to zorganizować? Spieszymy z poradami, dzięki którym wybierzesz miejsce i czas, jakie najbardziej będą Wam odpowiadać. A co najważniejsze, z pewnością usłyszysz „tak”!

Wybierz datę powiązaną z Waszą historią lub święto rodzinne

Chociaż zakochanym parom każdy dzień wydaje się równie dobry na zaręczyny, zadawanie pytania „Czy wyjdziesz za mnie?” w drodze do pracy może być w najlepszym wypadku odebrane jako żart. Wyznacz zatem szczególną dla Was datę: rocznicę pierwszego spotkania, Walentynki, Sylwester, Dzień Kobiet. Mężczyźni często decydują się też na oświadczyny w Wielkanoc albo w święta Bożego Narodzenia. Wtedy bowiem nietrudno o magiczną oprawę chwili, a zebrani goście dodatkowo podniosą rangę wydarzenia. Skoro już mowa o obecności innych podczas zaręczyn, dobrym ruchem będzie zorientowanie się, czy ukochana właśnie o tym marzy. Wielu panów wręcza swoim damom pierścionki złote z brylantem z naszego sklepu Jast.pl przy rodzicach, dziadkach czy dalszej rodzinie, lecz nie zawsze jest to mile widziane przez przyszłą narzeczoną. Może czuć się skrępowana lub po prostu nie przepadać za byciem w centrum uwagi. W takim przypadku lepiej będzie tak zaplanować oświadczyny, by oprócz Was nie było w tym miejscu nikogo.

Niekoniecznie w Paryżu, czyli miejsce zaręczyn też się liczy

Gdy znasz już datę oświadczyn, pora przejść do ich lokalizacji. Media społecznościowe zalewają zdjęcia szczęśliwych narzeczonych na tle wieży Eiffla, ale to nie oznacza, że po zgodę ukochanej trzeba jechać aż do Francji. Wystarczy, że wybierzesz miejsce, które ma dla Was duże znaczenie: trasę pierwszego spaceru, ulubioną restaurację albo po prostu zacisze własnego domu. Doskonałym rozwiązaniem jest też zabranie dziewczyny na piknik, weekendową wycieczkę lub wakacyjny wyjazd. Kiedy wręczysz przyszłej narzeczonej pierścionek z naszej pracowni jubilerskiej Jast, wpadnie w zachwyt niezależnie od tego, czy jesteście w domu, czy w Paryżu. Jeżeli chcesz urządzić zaręczyny w miejscu publicznym, zorientuj się najpierw, czy Twoja dziewczyna będzie z nich zadowolona. Wiele pań nie chce dzielić się tak prywatną chwilą z innymi, często obcymi ludźmi. Jesteś pewny, że nie będzie jej to przeszkadzać? W takim razie poproś kogoś o filmowanie oświadczyn albo wykonanie kilku zdjęć. Zyskacie piękną pamiątkę na lata.