Klasyka zawsze wygrywa, czyli dlaczego na zaręczyny warto wybrać pierścionek z brylantem

Postanowiłeś się oświadczyć i szukasz perfekcyjnego pierścionka zaręczynowego? Zdecyduj się na model z osadzonym brylantem! Cechuje go ponadczasowość i niezwykła uroda, która również po latach będzie zachwycała swoim blaskiem. Taka biżuteria z pewnością oczaruje Twoją ukochaną już od pierwszej chwili.

Tradycja wręczania pierścionka ma bogatą i długą historię. Poznaj ją i zainspiruj się!

Skąd wziął się zwyczaj oświadczyn z biżuterią w roli głównej? Pierwszy pierścionek z brylantem podarował Arcyksiążę Maksymilian swojej wybrance Marii Burgundzkiej; stało się to w 1477 roku. Od tego dnia narzeczeni na całym świecie obdarowują swoje ukochane symbolami miłości. W Polsce tradycja ta została zapoczątkowana w czasach nowożytnych i nosiła nazwę zrękowin. Uczucia były tutaj odsuwane na dalszy plan, a same zaręczyny miały charakter umowy przedślubnej mówiącej o przyszłym połączeniu majątków małżonków, którą przypieczętowywał pierścionek. O zapoznanie się młodych ze sobą dbali specjalnie wynajęci swaci, a jeśli przy okazji pojawiła się miłość, uważano to za łut szczęścia. Oczywiście ostateczna decyzja o zamążpójściu panny leżała po stronie jej rodziców. Za to w XIX wieku popularność zyskało proszenie ojca ukochanej o przyzwolenie na ślub. Wtedy już więc można było zaobserwować większą rolę uczuć w zawieraniu związku małżeńskiego, jednak wciąż to rodzic decydował o tym, czy młodzi się pobiorą. Ciekawostką jest fakt, że narzeczony otrzymywał wtedy sygnet. Dziś mężczyźni kupują pierścionki zaręczynowe, a następnie idą z nimi bezpośrednio do swojej wybranki, która wyraża zgodę na oddanie swojej ręki ukochanemu.

Wybór pierścionka nie zawsze jest łatwy. Z Jast nie będziesz miał wątpliwości!

Biżuteria z brylantami jest ponadczasowa i pasuje do każdego rodzaju urody kobiecej. Na uwagę zasługuje w szczególności proces tworzenia wspomnianego kamienia. Uzyskuje się go przez precyzyjne oszlifowanie diamentu, który jest rzadko spotykanym, najtwardszym i wyróżniającym się cudownym blaskiem materiałem. W salonie jubilerskim Jast dbamy o to, by każdy brylant wychodzący spod naszych dłoni olśniewał swoim wyglądem i precyzyjnym szlifem. Chętnie łączymy go z innymi rodzajami kamieni, co daje efekt kontrastu. Najczęściej wybieranym modelem jest pierścionek z żółtego złota z pojedynczym brylantem, ale niesłabnącą popularnością cieszy się też fantazyjna biżuteria w stylu vintage. Do każdego pudełka z pierścionkiem zaręczynowym dołączamy certyfikat, który potwierdza ilość, jakość oraz wielkość oprawionych kamieni. Na naszej stronie internetowej znajdziesz też wykaz rozmiarów oferowanych pierścionków. Proponujemy też grawerowanie daty zaręczyn na biżuterii, co pozwoli narzeczonym pamiętać o tej ważnej chwili.