Gwarancja najwyższej jakości

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie spełniają wymogi najwyższej jakości.

I. Materiały – rodzaje i oznaczenia

Materiały, z których korzystamy są badane i cechowane przez Okręgowy Urząd Probierczy.
Każdy z wyrobów opatrzony jest:

 • Cechą probierczą
 • Próbą metalu
 • Indywidualnym znakiem producenta tzw. Imiennikiem.

Na wyrobach ze złota i platyny których łączna masa nie przekracza 1 grama, oraz na wyrobach ze srebra których masa nie przekracza 5 gramów – cecha probiercza nie jest umieszczana.

Cecha probiercza umieszczona na naszych wyrobach zawiera następujące informacje:

 • Rodzaj metalu, z którego wykonany jest dany produkt

cechy probiercze

 • Próbę – informującą o zawartości metalu szlachetnego w 1000 jednostkach.
 • Oznaczenie miejsca cechowania: B – Bydgoszcz/ G – Gdańsk/ H – Chorzów/ K – Kraków/ Ł – Łódź/ P – Poznań/ W – Warszawa/ V – Wrocław/ Z – Częstochowa

II. Brylanty – rodzaje i oznaczenia

Dodatkowo każdy zakupiony w naszym sklepie pierścionek z diamentem otrzymuje specjalny certyfikat potwierdzający autentyczność kamienia oraz jego czystość, masę, barwę i szlif.

Cechy te decydują o zróżnicowaniu w wyglądzie diamentów oraz maja wpływ na ich cenę.

Czystość
Jest to podstawowa cecha wpływająca na wartość diamentu. Nawet bardzo małe diamenty o najwyższej klasie czystości maja znacznie większą wartość niż kamienie duże jednak mające niższe klasy czystości. Biżuteria w naszej ofercie tworzona jest w oparciu o diamenty klasy SI. Jest to najpopularniejsza klasa w Polsce – polecana klientom ze względu na równowagę pomiędzy wyglądem (wartości estetyczne) a ceną kamienia. Co w praktyce oznacza ta klasa czystości? Kamienie oznaczone ta klasą charakteryzują się drobnymi zanieczyszczeniami wewnętrznymi, niemal niewidocznymi dla oka ludzkiego. Zanieczyszczenia w kamieniach tej klasy widoczne są przy użyciu szkła powiększającego dziesięciokrotnie (10x) rzeczywisty obraz.
Każdy jednak pierścionek znajdujący się w ofercie naszego sklepu może na Państwa życzenie zostać wykonany z kamieniem, który bardziej odpowiada Państwa potrzebom. Każdy taki przypadek należy konsultować mailowo i telefonicznie z obsługa sklepu.

W Polsce stosuje się następujące klasy czystości diamentów:

 • FL (Flawless)
 • IF (Internally Flawless) Wyżej wymienione diamenty są bardzo rzadko spotykane w obrocie
 • VVS (Very, Very Small Inclusions)
 • VS (Very Small Inclusions)
 • SI (Small Inclusions) Kamienie charakteryzujące się tą klasą czystości polecane są klientom, którzy szukają równowagi pomiędzy wartością estetyczną pierścionka a ceną. W Polsce są najczęściej spotykanymi kamieniami, osadzanymi w biżuterii w naszym sklepie i większości producentów obecnych na rynku.
 • I1, I2 oraz I3 (Included) – kamienie o niskiej klasie czystości charakteryzujące się zanieczyszczeniami które są widoczne nawet gołym okiem przez laika.

Diamenty o stopniu czystości poza I3 (lub P3) noszą nazwę odrzutów i uważa się, że są poza skalą czystości.

Masa
Jednostką miary masy diamentów są karaty

Barwa
Barwa kamieni określana jest zgodnie z powszechnie stosowaną amerykańską klasą GIA. Skalę barw diamentów określa odpowiednia litera z przedziału od D do Z.
Najrzadsze i zarazem najdroższe brylanty oznaczone są literą „D” i są one zupełnie bezbarwne.

Od niedawna funkcjonuje nowe pojęcie „barwy fantazyjnej”, odnoszące się do diamentów, naturalnie zabarwionych na żółto, brązowo lub szaro o niższym stopniu jasności i/lub intensywniejszym nasyceniu niż z kamieni wzorcowych „Z” oraz wszystkich innych naturalnie zabarwionych diamentów o wyraźnym odcieniu.
Diamenty w barwie fantazyjnej nie są zaliczane do wyżej wymienionej skali barw (GIA) oraz nie mają własnej skali barw (wzorcowej).

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą w zrozumieniu tajemniczych symboli, którymi opisane są pierścionki z brylantami.
Wszystkie sprzedawane przez nas pierścionki z brylantami są klasy SI i proponowanej barwie H, co powoduje zadawalającą jakość, zachowując atrakcyjną i przystępną cenę.