Prezent dla kobiety: sprawdź, co możesz kupić i dlaczego powinny to być kolczyki

Znane porzekadło mówi, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiet. My pozwoliliśmy sobie je rozszerzyć, twierdząc, że najlepszą przyjaciółką dla każdej damy jest… biżuteria. Bo czy można sobie wyobrazić lepszy prezent z okazji urodzin, imienin, rocznicy ślubu albo po prostu, bez okazji? Nic tak nie cieszy kobiety, jak dobrze dobrana bransoletka, naszyjnik lub kolczyki. Zwłaszcza te ostatnie sprawiają kupującym je panom sporo problemów, dlatego dziś to właśnie nimi się zajmiemy. Przekonaj się, że możesz z sukcesem podarować swojej ukochanej, mamie czy siostrze wymarzony model!

Rodzaj zapięcia: od niego zależy wygoda zakładania i noszenia kolczyków

Spośród dostępnej na rynku biżuterii do uszu można wyróżnić setki wzorów i kilka wariantów ich zamocowań. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • Bigiel: dzięki niemu kolczyki nie zsuną się tak łatwo z ucha, jak w przypadku prostych, wkładanych drucików. Są zabezpieczane za pomocą specjalnego mechanizmu, który gwarantuje, że nie wypadną nawet po zaczepieniu o włosy lub ubranie. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które uwielbiają nosić kolczyki złote lub srebrne, czyli ze szlachetnego, drogocennego materiału.

  • Sztyft: modele oparte na tym rodzaju zapięcia mają niewielki rozmiar i są umiejscowione tuż przy uchu. Składa się na nie część ozdobna, drucik i zapięcie zwane „barankiem”, które nasuwa się na sztyft po jego przełożeniu przez ucho.

  • Klips: przeznaczony dla kobiet nieposiadających przekłutych uszu, które jednak chcą nosić na nich ozdobne detale.

Wybierając kolczyki dla swojej damy, oprócz wersji zapięcia warto przyjrzeć się im pod kątem wagi i ją oszacować Nie każda kobieta lubi bowiem duże, okazałe modele ze względu na różną tolerancję ucha na obciążenie. Najbezpieczniejsze okażą się kolczyki ważące do 5-6 gramów. W naszym sklepie internetowym Jast łatwo możesz sprawdzić wagę wybranego modelu i zdecydować, który będzie odpowiedni dla Twojej kobiety.

Kto ma być adresatką prezentu? Wbrew pozorom, to niezwykle ważne pytanie

Wielu mężczyzn sądzi, że kolczyki to kolczyki – nie ma znaczenia, jaki wzór zakupią, gdyż każda kobieta ucieszy się z takiego podarku. Tymczasem ile pań, tyle upodobań, a zmieniają się one zazwyczaj z wiekiem. Zatem dla młodej dziewczyny (kuzynki lub siostry) doskonałą opcją będą sztyfty z kolorowym akcentem w postaci kamienia szlachetnego. Narzeczonej albo żonie możesz sprezentować geometryczne formy, klasyczne zdobienia albo ekstrawaganckie kształty: wszystko zależy od indywidualnego stylu kobiety. Natomiast panie w średnim wieku, jak Twoja mama, preferują stylowe, srebrne albo złote kolczyki z wysokiej jakości materiałów, które założą zarówno na co dzień, jak i do eleganckiej kreacji. Nie wiesz, gdzie takie znaleźć? Pracownia jubilerska Jast ma dla Ciebie mnóstwo propozycji. Sprawdź!