Odkryj zgrany duet: białe złoto i pierścionki zaręczynowe

Biżuteria z białego złota to subtelność, zamknięta w olśniewająco białej formie. Zachwycają się nią kobiety z całego świata, nosząc kolczyki, naszyjniki i bransoletki, wykonane z tego kruszcu. Istnieje jednak ozdoba, której nie wybiera ONA, lecz ON. Jak się łatwo domyślić, chodzi o pierścionek zaręczynowy. Dzisiejszy wpis kierujemy przede wszystkim do mężczyzn, którzy rozważają oświadczyny i wciąż zastanawiają się nad wyborem idealnej biżuterii. Przedstawiamy białe złoto.

Czy to aby nie srebro? Kilka słów o podobieństwach i różnicach

W grupie trzech wyjątkowych kruszców – białego złota, srebra i platyny, trudno na pierwszy rzut oka rozróżnić, z czym mamy do czynienia. Wizualnie są bardzo podobne, jednak ich właściwości znacznie od siebie odbiegają. Oczywiście, tym najbardziej szlachetnym i drogocennym materiałem jest platyna. Można ją rozpoznać po wysokiej czystości, a także wyrazistym blasku, który bardzo długo się utrzymuje. Dodatkowo, jej noszenie nie wywołuje reakcji alergicznej. Zaraz za srebrzystobiałą platyną plasuje się białe złoto. To stop zawierający nikiel, rzadziej też cynk lub pallad. Na zewnętrznej powłoce jest pokryty rodem. Jego barwa wydaje się nieco cieplejsza, bardziej stalowa od czystego srebra. Tu warto podkreślić, że biżuteria próby 925 nie jest, wbrew pozorom, wykonywana z samego srebra. Wówczas mówilibyśmy o próbie 999. Srebro jest zbyt miękkie, aby tworzyć z niego ozdoby pozbawione domieszek. Z dodatkiem miedzi albo innego metalu, można otrzymać z niego niepowtarzalną biżuterię. Mawia się również, że srebro cechuje się większą matowością, niż jego biało-złoty odpowiednik. W rzeczywistości nie jest takie proste, aby szybko określić, jaki to kruszec. Najlepiej w tym celu udać się do jubilera, którego wprawne oko nigdy nie zawodzi.

Pierścionki z białego złota. Jak się oświadczać, to z klasą

Odbiegając od stereotypowej biżuterii na zaręczyny, nie sposób przeoczyć wyrobów z innych kruszców, niż żółte złoto. Pierścionki zaręczynowe z białego złota to oryginalne, urokliwe dodatki, współgrające z wieloma typami urody. W naszej pracowni jubilerskiej Jast powstają niepowtarzalne projekty, które realizujemy z myślą o tym, że będą je nosiły zakochane kobiety. Nie ma nic piękniejszego, niż szczęśliwa narzeczona. Dlatego jeśli szukasz pierścionka, koniecznie przejrzyj naszą ofertę. Posiadamy w asortymencie biżuterię z brylantami, naturalnymi szafirami, w klasycznych formach oraz nowoczesnych wydaniach. Każdy z nich wyróżnia się starannie dopracowanymi detalami, często wykonanymi ręcznie przez Mistrzów Sztuki Jubilerskiej. Uzupełniamy nasze kolekcje o rozmaite pierścionki z białego złota, bawiąc się niecodziennymi zestawieniami, eksperymentując z kształtami i eleganckimi oprawami. Jeśli podjąłeś decyzję o zaręczynach, rozważ zakup pierścionka z brylantem, osadzonym w białym złocie. Zachęcamy Cię do dokładnego obejrzenia dostępnych u nas wyrobów jubilerskich.