Biżuteria, która ma znaczenie: pierścionek zaręczynowy. Jak znaleźć ten idealny?

Każdy mężczyzna, mający za sobą poszukiwanie biżuterii na zaręczyny wie, z jak ogromnym stresem i nerwami wiążą się wizyty w salonach jubilerskich. Przeglądanie dziesiątek, tak bardzo podobnych do siebie modeli i wybieranie tych najciekawszych, to nie lada wyzwanie. Co prawda nie da się do niego w pełni przygotować. Nie sposób go również uniknąć. Istnieje jednak metoda, umożliwiająca szybkie znalezienie perfekcyjnego pierścionka. Jaka? Zapraszamy do lektury!

Poznaj rodzaje pierścionków i zdecyduj, który spodoba się wybrance

Brzmi skomplikowanie, a w rzeczywistości wcale takie nie jest. Żeby znaleźć pierścionek zaręczynowy, który urzeknie swoim blaskiem naszą ukochaną kobietę, wystarczy dokonać wstępnej selekcji. W tym celu konieczne będzie zdobycie odpowiedzi na trzy poniższe pytania:

  • złoto: żółte czy białe ?

  • kamień: mały czy duży?

  • rozmiar: jaki?

Bez tej wiedzy ani rusz. Dlatego tak ważne jest, żeby z odpowiednim wyprzedzeniem i w dobrze wybranym momencie, podpytać wybrankę o jej preferencje względem biżuterii. Jeśli kobieta nosi pierścionki, warto zwrócić uwagę na ich fason. Jedne panie preferują delikatne obrączki, inne stawiają na szerokie formy. Klasyczny wzór z oczkiem spodoba się większości, lecz niektóre kobiety zamiast białego kamienia, będą wolały kolorowy.

Jeśli czujemy, że znamy gust swojej wybranki, wystarczy zdać się na męską intuicję i… wsparcie profesjonalistów, pracujących w salonach jubilerskich. Obsługa zawsze chętnie doradzi oraz podpowie, a także wskaże najpopularniejsze modele pierścionków. W sytuacji, gdy nie chcemy psuć niespodzianki i w żaden sposób zdradzić planowanych oświadczyn, problematyczne może okazać się zdobycie informacji na temat rozmiaru noszonej biżuterii. Bez obaw, na to również mamy rozwiązanie. Umożliwiamy zmianę rozmiaru zakupionego pierścionka, pozwalając mężczyznom spać spokojnie i nie zamartwiać się tym, czy wybrany model będzie pasował na palec ukochanej.

Brylant na zaręczyny, czyli marzenie wielu kobiet

W dzisiejszych czasach to biżuteria z brylantami wiedzie prym wśród ozdób zaręczynowych. Białe kamienie szlachetne olśniewają swoim blaskiem, robiąc wrażenie na wszystkich, którzy mają okazję na nie spojrzeć. Brylanty przybierają rozmaite kształty i są osadzane na różne sposoby, a przy tym zjawiskowo się mienią i stanowią wyjątkowy akcent, przyciągający wzrok. Jeżeli nie masz pewności co do wyboru kamienia, postaw na sprawdzoną klasykę. Pierścionek zaręczynowy z brylantem zawsze będzie stał na czele biżuterii, o krok wyprzedzając fantazyjne perły i daleko w tyle pozostawiając cyrkonie.

Teraz już wiesz, od czego zacząć poszukiwania wyjątkowego pierścionka na zaręczyny. Zachęcamy Cię do odwiedzin naszego salonu w Krakowie oraz do przeglądu oferty, dostępnej online. Mamy nadzieję, że w naszym asortymencie znajdziesz biżuterię, która spełni oczekiwania zarówno Twoje, jak i szczęśliwej narzeczonej.